Ania ?

Nie radziłam sobie że sobą. Swoimi myślami, podejrzeniami, obawami, lękami. Budzę się jak gdybym nie przestała dywagować, jak gdybym wciąż że sobą walczyła i wciąż przegrywała.Zamówiłam wizytę. Zamówiłam wizytę u psycholożki. Nieznane mi nazwisko. Pierwsze z brzegu na liście. Poszłam i weszłam do gabinetu zaproszona przez recepcjonistkę. Usiadłam a że chwilę dłuższą nikogo nie było a tykający zegar uspakajał ,przymknęłam oczy . Otworzyłam pod wpływem ….siedziała na przeciw z nogą na nodze zręcznie zarzuconą. Patrzyłyśmy sobie w oczy jak gdyby to była zaplanowana kilkunastorundowa walka zapaśniczek.  Walka,wysiłek,zmęczenie aż obraz stracił wyrazistość. Zamglił się . Zszarzał .Został tylko zapach.- nie umiem ci pomóc. Nam pomóc. My już byłyśmy razem i wszystko się nam rozsypało.Ty tęsknisz a ja nie chcę cię pamiętać. Sytuacja bez wyjścia.

Patrzyłam na to z góry. Siedząc na pniaku odciętym z dużego drzewa. Mrówki przechodziły mi po dużym palcu u nogi. Dlaczego tak sobie utrudniały przecież łatwiej jest palec ominąć. Ja ,tyle razy jak one, zamiast ominąć.

4 myśli nt. „Ania ?

  1. W życiu często przekonujemy się, że jedyną osobą, jaka nam może pomóc, jesteśmy my sami. Zetknęłam się z wieloma psychologami, z czego żaden nie był w stanie rozwiązać mojego problemu. Musiałam zmierzyć się z nim sama.

  2. Mając problemy zawodowe również trafiłam do psychologa/psycholożki. Daremne żale, próżne złorzeczenia – trzeba usunąć przyczynę a nie sięgać po rady osób, które często same borykają się z podobnymi problemami.
    Mnie pomogło zawierzenie Bogu; słowa Jezusa – „Nie lękaj się! Ja JESTEM!”

  3. Jak dla mnie można podziwiać osoby niepełnosprawne za to jak mimo swoich ograniczeń próbują żyć tak jak my. Wiadomo, że czasem te próby są dalekie od ideału, jednak są, chęci, te próby można uznać za działanie, zamiast jedynie siedzenia i nic nie robienia.

    Dziękuję za taką uwagę, jeśli czasem wśród tego co piszę znajdzie się coś ciekawego, to bardzo mnie to cieszy. Poza tym fakt, że jednak od czasu do czasu zagląda Pani do mnie na blog świadczy o tym,że w gmatwaninie słów zawarłem coś zajmującego.

    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>