Ada.

Jesteś potrzebna. Potrzebna nie jesteś. Jesteś potrzebna, potrzebna nie jesteś. Jesteś potrzebna, potrzebna nie jesteś. Czekam na odpowiedź aż w końcu zmęczona, zdegustowana, odchodzę . Pojawiają się gromkie brawa i okrzyki aplauzu. Siadam. Siadam na chodniku z nogami na ulicy. Nie boję się. Za mną ktoś gra na skrzypcach przy akompaniamencie lekko rozstrojonego pianina. Odwracam się do nich . Oni do mnie. – Ada?,              -   wiedziałaś że jesteś potrzebna ?.   Boogie –woogie , mam w głowie ale słyszę coś całkiem innego . Znam ale nie umiem powiedzieć tak byś Ty wiedziała. Chwila przerwy, przysiadasz się do mnie i obejmujesz. Jakie to niezwykle banalne spotkanie. Jakie niezwykłe a banalne. –tęskniłam… wiesz?. Wiem, odpowiedziała, dlatego jestem. – ludzie chcą bym robiła co ono chcą i była jaką oni chcę mnie widzieć-wiesz ?, wiedziałaś o tym ?…tak…ale nie martw się masz dość miejsc w których możesz usiąść i ten kto się przysiądzie nie zapyta, i mówić nie będzie… Ada… -dlaczego nie oczekujesz ode mnie, nie wymagasz, nie szukasz czegoś co Twoim zdaniem powinnam mieć? … pocałowała mnie w policzek a potem pocałowała moją dłoń i polizała. Śmiałyśmy się długo, długo, długo aż słońce zaświeciło nam w oczy ,które zamknęłyśmy i zasnęłyśmy wtulone w siebie.

2 myśli nt. „Ada.

  1. No mi jest trudno ocenić czemu Rodzicielka nie chce na razie aparatu słuchowego. Ale nie mogę też naciskać za bardzo, bo nic to nie da i tak raczej.

    To chyba kwestia podejścia do sprawy. Podobnie można powiedzieć, że makijaż i kobiety to rzeczy nierozerwalne. A wiele gwiazd (nie wiem tylko na ile to prawdziwe jest) wstawia do Sieci swoje zdjęcia bez makijażu, w sumie podobnie jest z tymi włosami. Pani Nosowska czy Sinead O`Connor to takie przykłady właśnie są.

    Pozdrawiam!

  2. Większość osób, niestety, otrzymuje głaski warunkowe, a poszukuje zawsze bezwarunkowych, ponieważ człowiek ma pragnienie bycia uznanym tylko dlatego, że istnieje…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>