Wielki czyn.

Obrzydliwi , wyciągający po mnie ręce, jak gdybym należała do nich a to tylko dlatego ,że nikt nigdy nie odważył się powiedzieć im „nie”. Jak uratować przed nimi tych , którzy „nie”, powiedzieć nie potrafią …Obrzydliwe ,mające się za lepsze, patrzą na mnie z góry  Tak im się wydaje.

Jak w norce własnych kompleksów dostrzec niebo i rozwinąć skrzydła?Bez opuszczenia „bezpiecznego gniazda” niepodobna.

Zrobiłam dziś wielką rzecz. Wielką rzecz dla siebie i dla świata. Stanęłam przed oknem, rozpostarłam skrzydła rąk i uśmiechnęłam się do wszystkiego stworzenia, które dostrzegłam i do do tego , którego nie.Dlaczego to tak wielki czyn, zapytasz zaciekawiony ?. Dlatego ,że bezinteresowny. Ty też zaciekawiona ale nie zapytałaś. Tak, bo Ty wiesz jak wiele daje uśmiech.

2 myśli nt. „Wielki czyn.

  1. Mówienie „nie” w sposób asertywny wyraża szacunek dla siebie i tego się trzymajmy :)

    „Kto się wywyższa , będzie…” to fragm. Ewangelii, który każdy chyba zna lecz wielu zapomina. ;)
    Trzeba pamiętać, że w zjawisku wywyższania się jest pewien aspekt, który pozwala spojrzeć na nie z nieco innej perspektywy. Otóż psychologowie zgodnie twierdzą, że osoby o silnej potrzebie wywyższenia się w istocie czują się od innych gorsze, mają obniżone poczucie własnej wartości. Tak więc ludzie, którzy na zewnątrz prezentują postawę wyniosłości, wyższości w głębi duszy czują się mali, słabi. Oczywiście nie chcą się do tego przyznać , ale tak jest …więc możesz im tylko współczuć :) I uśmiechać się życzliwie do wszelkiego stworzenia …:) Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>