…jego urodziny…

    W starej szopie, drewnianej najlepiej bo to do obrazu pasuje bardziej, porozrzucana przeszłość.

Kiedyś, gdy była teraźniejszością, poukładaną była i miała swoje miejsce ale dni gdy zapomniana była, choć po dachem, narobiły wśród niej zamieszania.

 Ja już wielu listewek nie pamiętam, wielu większych kawałków z … Siekierezady… nie pamiętam ale ją pamiętam.

   Pierwszą … czytaną najpewniej. Drugą, patrzoną a to patrzenie i głosy i szepty i muzyka .

 Powoli się rodziłem . Powoli bardzo ale skutecznie . Narodzony niczego nie zostawiałem . Brałem wszystko.

  Potrzebne czy niepotrzebne, wszystko leżało po kieszeniach i katalizowało wszystko inne. Wszystko inne przez się przesiewało.

  Niewolnik wolności.

   Siekierezada druga stała się kiedyś potem i podobna tej pierwotnej bo z potem, zmęczeniem, drewnem na kawałki ciętym i drobnymi gałęziami składanymi na stos ale bez palenia bo się kradło. Się kradło chwilę ciepła, nadziei na jutro. Czas na marzenia pod kilkoma kocami przy grzejniku, który nie dawał rady.

   Się kradło ale nie dla zysku, dla przetrwania . Bez mechanicznej piły, bez ciągnika, przyczepy. Tak dla przetrwania się kradło a to że dla tego właśnie, było jak tarcza przed kłopotami ustawiona.

  Się dla przetrwania kradło i z pamiętaniem ,że te małe gałązko na stos trzeba poukładać a te przyciąć a tamte… porządek trzeba po sobie zostawić.

  Zabrać „gałązkę jabłoni”. Ona zawsze w takim lesie samotnym . Chroniła bo wtulonym w jej ręce bezpiecznie się było.

  Pani Oleńka i jej one… i wiele innych narodzin i tu się wszystko zaczęło i miłość się zaczęła i tęsknota się zaczęła i marzenie się zaczęło by na torach stojąc, pociąg zabrał. Objął światłami niczym ramionami i zabrał w dal niepoznaną, nieprzeniknioną marzeniami niczyimi. W dal nieznaną by zabrał.

 W starej ,drewnianej najlepiej, szopie, wspomnienia urodzin bo dziś są moje urodziny dla dnia który przychodzi.

 

 

Jedna myśl nt. „…jego urodziny…

  1. Wszystkiego najlepszego życzę w takim razie. Są wspomnienia, których nie sposób z głowy usunąć. Po co zresztą? Piękne są same w sobie, mimo że tamtym momencie nic pięknego nie stanowiły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>