Lot . Z rękopisów Kloszarda.

Patyczek w zębach a dokładniej w szczelinach pomiędzy i tak miło sobie siedziałem na krawędzi bardzo wysokiej przepaści patrząc w dół i machając nogami jak dziecko które siedząc na krześle nie sięga do podłogi.
Miałem ochotę skoczyć.
Nie jakieś tam myśli samobójcze mnie nachodziły, tylko tak sobie skoczyć i pewnikiem się zabić ale nie to było istotne. Podniecające było to , jak by się leciało w dół.
Czy wiatr faktycznie fajnie rozwiewa włosy, czy żołądek podchodzi do gardła bo wolniej spada niźli reszta ciała.
Czy jak się rozłoży ręce to można ,tak jak to widać u spadochroniarzy, zmienić” kierunek” lotu a przynajmniej jego obraz dla przypadkowego widza.
Skoczyć bez odpowiedzialności. Bez konsekwencji .
Czyli skoczyć bez kalkulowania że przyrżnie się mordą w skały na dole i całe ciało może rozbryzgnąć się po okolicy.
Może ja jestem sobie głupi ale nie jestem wredny i mam świadomość że świat i tak jest wystarczająco brudny , że nie wypada swoim roztrzaskanym tróchłem dopełniać zniszczenia jakiego i tak dokonuje się posiadając i tworząc odpady.
Czasem rzucę papierek byle gdzie ale to umyka jakoś mojej ekologicznej świadomości ale taki wielki śmieć ważący prawie 90 kilogramów. Co to to nie, trzeba mieć wyczucie , co wypada a co nie.
-Chcesz skoczyć? Usłyszałem głos za plecami
-Tak tylko nie chciał bym nabrudzić.
Odpowiedziałem grzecznie i zgodnie z prawdą.
Siedziałem tak sobie i kombinowałem jak by to się leciało i jak by to było w momencie dotknięcia z dużą prędkością takiej fajnej spiczastej skały stojącej dumnie na dole, gdy zostałem pochwycony od tyłu za ręce, bardzo mocnym uściskiem i wyciągnięty z siedzenia nad przepaścią.
Okazało się że raczej nie było to wynikiem faktu, że spodobałem się komuś.
Dwóch panów postawiło mnie na nogi, potem dali mi jakiś zastrzyk i obudziłem się na jakiejś dziwnej sali.
Ale miałem lot. Nie ma co.

Jedna myśl nt. „Lot . Z rękopisów Kloszarda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>