Przyjaciel.

Wsunąłem się w wielki ,głęboki fotel .Stary bardzo .
Wytarta skóra, miejscami popękana. Długo doświadczany brąz a mimo, nawet wbrew temu jego zmarszczki i ślady nie wytrzymanego napięcia, wytwarzały ciepło i przytulność tym większą, ponieważ zawsze z otwartymi dla mnie , stał ramionami.
Był, jest, moim pierwszym fotelem. Znaleziony w lesie dokąd zawiedziony został przez bezdusznego sadystę , nie dość że szacunku nijakiego nie mającego dla przyjaciela to jeszcze skazując go na zapomnienie, w środowisko całkiem mu obce go wywiódł.
Przyniesiony na głowie , bo tak było nieść go wygodniej został umyty ,wypieszczony i namaszczony kremami na powitanie a potem pusty jeszcze gabinet oddałem mu we władanie.
Długo był sam a gdy siadałem w nim wygodnie, byliśmy my dwaj.
Pozwalał zasypiać lecz i w pełnej być gotowości gdy coś do zrobienia było wymaganym ode mnie .Wymaganym lub samemu sobie narzucałem obowiązek kreślenia z powietrza i zapachów widzianych oczami, mojego obrazu .
Wielki ciężki fotel .Z dnia na dzień bardziej łagodny.
Starzejący się ale przyjmujący to ciepło ,z pokorą , dla czasu z szacunkiem.
Z czasem przybywało mu towarzystwa.
Pojawiło się wielkie ciężkie biurko na czterech lwach stojące i regał z poukładanymi książkami od których półki zdawały się uśmiechać.
Zbudowano tam kominek by ogniem grzać można serce, gdy zmarznięte i duszę gdy przybita widzeniem .
W kątach mówiące muzyką lub głosem , według potrzeby, wielkie skrzynie zwane głośnikami by skołatanie uładzić lub radość pogłębić .
To jest mój gabinet.
Moje miejsce na ziemi, poza wszystkim co kocham, najpierwsze.
Czasem się tu budzę lecz jeszcze częściej zasypiam , kołysany do snu cichutkim szmerem ,skrzypiącej skóry mojego przyjaciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>