Kąpiel.

Poszliśmy i doszliśmy. Do miejsca w którym mogliśmy się na chwile zatrzymać. Chwilę , bo …zawsze patrząc na wczoraj, chwila która trwać winna w nieskończoność , jest jedynie mgnieniem , któremu czasu oddaliśmy zbyt mało.
Oparci o to samo drzewo , niemal przytuleni do siebie , patrzyliśmy chwile w milczeniu by końcu dały słyszeć się słowa.
-
- Pamiętasz nasze pierwsze spotkanie?
- Wtedy gdy graliśmy w klasy przed hotelem. Tak , trudno jest zapomnieć moment w którym ciało przenosi się , pod wpływem chwili w bardzo odległą przeszłość.
- Szłam jak zwykle ,zwykle wtedy , do z góry przemyślanego celu.
Byłam niczym komputer wczytujący dane w niezliczonej niemal ilości do nieograniczonej niczym , pamięci. Ty zatrzymałeś mnie na małą chwilę i ta chwila zaczęła pęcznieć niczym drożdżowe ciasto w babcinej misie , przykrytej białą , haftowaną ściereczką.
Oddałeś mi w posiadanie odrobinę swego czasu i owa odrobina , doprowadziła mnie do dzisiejszego miejsca i dzisiejszego spotkania.
- Czekałaś?
- Czekałam , że jeszcze raz zdarzy się nam spotkać i będę ci mogła podziękować.
- Nie , to nie jest dobry pomysł , by dziękować za swoje przemyślenie , obcemu , jednak , człowiekowi, tym bardziej że nie dane jest nam wiedzieć jak z perspektywy przebytych kroków , będziemy oceniać to co zrobiliśmy. To co ty zrobiłaś, tym bardziej ze to pierwszy krok i jeszcze wiele masz ich przed sobą., jest tylko pierwszym krokiem a w którym kierunku pójdziesz to przecież nie jest jeszcze nikomu i pewnie nawet samej tobie, wiadome.
Nastąpiła chwila milczenia w której przyjemną ciszę przerywaną śpiewem ptaka radosnego, dotykało jeszcze coś co było a czego nie byłem w stanie określić.
- Czy możesz mi pomoc bym mogła się wykąpać?
Zaśmiałem się serdecznie odkrywając brakujący element ciszy.
- Oczywiście, oczywiście. Jest miejsce którym mogę się z tobą podzielić. Jeszcze jest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>